علوی: شرط تداوم موفقیت ایسنا و ایکنا، حفظ و احیای ارزش‌های جهاددانشگاهی است

سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با بیان اینکه امیدوارم ارزش‌هایی که جهاد دانشگاهی بر پایه آن‌ها تشکیل شده است تداوم یابند، گفت: خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا اگر امروز ایسنا و ایکنا شده‌اند و موفق هستند، به دلیل همین ارزش‌گذاری‌ها بوده است و شرط تداوم آن‌ها نیز حفظ و احیای همین ارزش‌ها است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، سید علیرضا علوی در آیین گرامی‌داشت روز خبرنگار که امروز (یک‌شنبه) در تحریریه ایسنای خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: خروجی خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا نشان داده است که این خبرگزاری‌ها به طور قطع می‌توانند الگوهای موفقی در بخش‌های خبری و عکاسی باشند و امیدواریم کار جدیدی که این خبرگزاری‌ها در ارایه فیلم‌های مولتی‌مدیا و کوتاه آغاز کرده‌اند، بتواند الگوی موفقی برای سایر مناطق خبری ما باشد.

وی با اشاره به ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی، خبرنگار خبرگزاری ایرنا و گرامی‌داشت این روز، عنوان کرد: امیدوارم این روز و یاد شهدایی که در عرصه خبر و رسانه فعال بودند، از جمله خبرنگاران شهید ایسنا؛ اسماعیل عمرانی و محمدحسن قریب همواره گرامی داشته شود. بنابراین خوب است فلسفه نام‌گذاری این روزها در تقویم را جویا شویم.

علوی خاطرنشان‌کرد: خبرنگاران ایسنا و ایکنای خوزستان این جا در فضای صمیمی در کنار هم هستند و از کار یکدیگر از روی حسادت ایراد نمی‌گیرند بلکه یکدیگر را تشویق می‌کنند. این در حالی است که امروزه در دنیای نه چندان مطلوب فرهنگی می‌بینیم با موفقیت افراد، مبارزه می‌شود اما این جا عادت به گونه‌ای است که اگر کسی موفق شد با افتخار به او نگاه می‌کنند.

وی با بیان این که سلسله مراتب اداری در امور جاری لازم است، تاکید کرد: این سلسله مراتب اداری در این مجموعه هیچ گاه باعث نشده که مساله رییس و مرئوسی شکل بگیرد و امیدوارم این امر همچنان در مجموعه ادامه پیدا کند.

سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با تاکید بر این که خبرگزاری‌‌های ایسنا و ایکنا زیر نظر جهاد دانشگاهی هستند، گفت: در این مجموعه‌ها نوعی ثبات مدیریتی و عقلانی جاری است که با جابه‌جایی افراد، از بین نمی‌رود بلکه حفظ می‌شود.

علوی در ادامه یادآوری کرد: در گذشته برای مصاحبه حضوری مشکلات زیادی وجود داشت اما اکنون و در دیدار اخیر دست‌اندرکاران این سازمان با استاندار خوزستان نشان داد که شخص اول مدیریتی استان با خبرنگاران مجموعه ایسنای خوزستان آشنایی دارد و این مشکلات امروز چندان مطرح نیست.

علوی با بیان این که مسایل و مشکلات مالی همواره مطرح است، گفت: آن چه انسجام یک خانواده را حفظ می‌کند این است که قدر یکدیگر را می‌دانند. بنابراین ما نیز باید قدر در کنار هم بودن و فرصت کسب تجربه و یادگیری را بدانیم، زیرا عمر کوتاه است و نمی‌دانیم تا کی زندگی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ممکن است گاهی در کار، بحث و جدل پیش آید اما نکته‌ای که بزرگان این خبرگزاری به ما آموختند این است که یاد بگیریم چه گونه رفتار کنیم.

سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان اظهار داشت: ایسنا و ایکنا فرصت زندگی و تجربه کردن را به ما یاد می‌دهند و بهتر است این فرصت‌ها مکتوب شده و در اختیار دیگران قرار بگیرد.

علوی با بیان این که پول و تجهیزات، ایسنا و ایکنا را موفق نکرده است، گفت: هر زمان فرهنگ جهادی ذره‌ای در کار کم‌رنگ شده، تبعات آن را دیده‌ایم. باید توجه داشته باشیم که این فرهنگ حفظ شود و نباید به جای نقد، اجازه تخریب کسی را بدهیم چراکه هر موقع این اتفاق افتاده است، نتیجه آن را دیده‌‌ایم. امیدوارم روحیه جهادی و فرهنگی در این مجموعه همچنان جاری و ساری باشد.

برچسب ها :

دیدگاه‌های کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

لینک های مرتبط

کاربران

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

جستجو

کلیه حقوق سایت محفوظ می باشد