رئیس جهاد دانشگاهی خوزستان خبرداد:

برگزاری مسابقه عکس «آن سوی واقعه» در سطح بین‌المللی

۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۲ کد : ۱۵۴۱۴ اخبار برگزیده اخبار عمومی سازمان فرهنگی
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان با بیان اینکه باید همه کمک کنیم تا میزبانی مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» در استان خوزستان باقی بماند، گفت: برای برگزاری این مسابقه هنری در سطح بین‌المللی اعلام آمادگی می‌کنیم.
برگزاری مسابقه عکس «آن سوی واقعه» در سطح بین‌المللی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، سیدعلیرضا علوی در آیین پایانی مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه رویدادی است که سه سال است در حوزه معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان اجرا می‌شود و در این سه سال با رقم رو به رشدی چه در جنبه کمی و چه در جنبه کیفی آن، مواجه بوده است.

وی ادامه داد: ما خوزستانی‌ها افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی را داریم؛ رویدادی که از جنبه‌های دینی و اعتقادی، فرهنگی، سیاسی و هنری رویداد بزرگی است.

علوی با تاکید بر اینکه خوزستان باید پرچمدار فعالیت‌های هنری در کشور باشد، با اشاره به ظرفیت‌های هنرمندان استان، گفت: باید دست به دست هم دهیم تا کارهای فاخری داشته باشیم و کمک کنیم این رویداد در استان بماند. از معاونت فرهنگی استان این قول را گرفتیم که این رویداد در سال آینده یا دوره بعد از آن در سطح بین‌المللی برگزار شود و ما هم در این زمینه اعلام آمادگی می‌کنیم.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بیان کرد: ان شاءالله بتوانیم با حمایت استانداری و دانشگاه شهید چمران این مسابقه را به یک رویداد بین‌المللی تبدیل کنیم تا این حرکت عظیم به واسطه هنر، بیشتر و بهتر به ثبت جهانی برسد.

محمدامین صالحی نژاد، دبیر سومین مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه نیز در این آیین، اظهار کرد: در سال ۹۶ در جهاد دانشگاهی خوزستان با توجه به اینکه خوزستان محل عبور زائران حرکت بزرگ اربعین حسینی است و از سوی دیگر رویداد هنری مختص عکس در حوزه اربعین نداشتیم، مقرر شد این مسابقه در استان برگزار شود.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ بیش از هزار و ۸۰۰ عکس از ۱۳ استان به دبیرخانه این مسابقه ملی رسید. ‌در سال ۹۷ با رشد خیلی خوبی در تعداد آثار مواجه شدیم و بیش از ۲۳۰۰ اثر دریافت شد و به گفته داوران، کیفیت آثار هم در این دوره رشد خوبی پیدا کرده بود.

صالحی‌نژاد افزود: در سال ۹۸، سه هزار و ۳۱۹ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید. ویژگی دیگر مسابقه ملی آن سوی واقعه در دوره سوم این بود که از همه استان‌های کشور در این رویداد شرکت کردند.

دبیر سومین دوره مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه گفت: این مسابقه ملی مختص استان خوزستان است و در زمانه‌ای که رویدادهای هنری به دلایل مختلف مورد غفلت قرار می‌گیرند، باید برای آن ارزش قائل شویم.

رضا دیلمی، دبیر هیات مدیره انجمن هنرهای تجسمی استان خوزستان نیز در این مراسم بیان کرد: دومین بار است که به طور مستقیم با جهاد دانشگاهی استان همکاری می‌کنیم. در هفته گرافیک جهاد دانشگاهی به خوبی میزبان ما بود. امروز انجمن هنرهای تجسمی میزبان برگزاری سومین دوره مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه است. سالها است در این استان رویدادهای ملی کم رنگ شده است.

وی با بیان اینکه این رویداد از افتخارات استان است، گفت: چند متر آن طرف تر این سالن، دومین موزه هنرهای معاصر کشور قرار دارد که ۴ سال است بلااستفاده مانده و ۲ سال است که تعطیل رسمی شده است. اگر موزه بود، تمام نمایشگاه‌ها در آنجا برگزار می‌شد.

دیلمی در پایان با اشاره به برنامه‌های انجمن هنرهای تجسمی گفت: هر هفته در اینجا برنامه‌های شایسته در حوزه هنرهای تجسمی برگزار می‌کنیم و امیدواریم که فقط برای افتتاح یا اختتامیه جشنواره‌ها میزبان شما نباشیم.

همچنین شهلا شفیعی، مدیر امور هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این مراسم با بیان اینکه هنر بهترین راه برای روشن کردن مسیر انسانیت است، گفت: اگر مدیران توجه کنند، این ابزار بهترین راه برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه موزه هنرهای معاصر در اهواز دارد به یک میراث تبدیل می‌شود. این مساله از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان در حال پیگیری است تا جامعه هنری فضای بزرگتری برای رویدادهای خود داشته باشد.

در این آیین، برگزیدگان سومین دوره مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» معرفی و تقدیر شدند.

با برگزاری اختتامیه سومین مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه، هنرمندان شایسته تقدیر و برگزیده در سه بخش ویژه، دانشجویی و آزاد معرفی و تقدیر شدند.

بخش ویژه
بهناز جوشن شایسته تقدیر
محمد امین کیامحمدی نفر نخست بخش تک عکس
آیه دشت بزرگ نفر نخست بخش مجموعه عکس

بخش دانشجویی
پوریا ترابی از قزوین شایسته تقدیر

علی نجات بخش اصفهانی از اصفهان رتبه برتر

بخش آزاد

زهرا استادزاده از قم شایسته تقدیر
علی اصغر یوسفی از مرکزی رتبه سوم
مهنوش اورک از خوزستان رتبه دوم
آرمان سرامی تبریزی از زنجان رتبه نخست

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی خوزستان، در پایان کتاب آثار برتر سومین دوره مسابقه ملی عکس آن سوی واقعه رونمایی شد.

کلید واژه ها: آن سوی واقعه مسابقه عکس جهاد دانشگاهی رییس جهاد دانشگاهی خوزستان


نظر شما :