انعقاد تفاهم‌نامه آموزشی بین جهاد دانشگاهی و اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۶ کد : ۶۳۹۸ اخبار برگزیده آموزشی
انعقاد تفاهم‌نامه آموزشی بین جهاد دانشگاهی و اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان

یک تفاهم‌نامه آموزشی میان سازمان جهاد دانشگاهی و اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خوزستان، امروز (چهارشنبه، ۲۸ فروردین ماه) با حضور سیدعلیرضا علوی رییس سازمان و افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان استان یک تفاهم‌نامه آموزشی در قالب “طرح سرباز مهارت” بین دو دستگاه منعقد شد.
در این نشست، سیدعلیرضا علوی رییس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان با تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از اداره‌کل ورزش و جوانان استان بابت حضور پررنگ و کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده، اظهارکرد: یک تفاهم‌نامه مشترک بین نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان برای سربازان بسته شده است که این موضوع نیز از طرف بخش جوانان وزرات ورزش و جوانان به مجموعه جهاد دانشگاهی واگذار شده و قرار است یک هزار سرباز در قالب طرح مهارت، آموزش داده شوند.
وی با تمجید از طرح آموزش سرباز مهارت، گفت:‌ در حال حاضر یکی از مشکلات حوزه اشتغال، عدم مهارت دانش‌آموختگان و متقاضیان ورود به عرصه کار است که از مهارت‌های اولیه و لازم برای ورود به این عرصه برخوردار نیستند که خوشبختانه طرح سرباز مهارت می‌تواند جامعه خوبی را تحت پوشش قرار دهد.
رییس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان ادامه داد: امیدوارم این طرح آغازی برای همکاری‌های ما در حوزه آموزش‌های تخصصی باشد تا بیش از این بتوانیم در جامعه‌های هدف به ویژه در حوزه ورزشکاران، جوانان، دانشجویان و خانواده کار کنیم.
همچنین سهام طرفی‌حردانی، معاون جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان در این جلسه عنوان کرد:‌ طرح آموزش سرباز مهارت در قالب آموزش ۸۰ ساعته است که از اساتید مجرب دانشگاه استفاده می‌شود. امیدوارم آموزش‌ها به موقع و به جا باشد تا توانمندی‌های موجود در حوزه سربازان نمایان شود و بتوانند در آینده در حوزه اشتغال استان و کشور تأثیرگذار باشند.


( ۱ )