در دیدار مدیران دو مجموعه تاکید شد؛

گسترش همکاری‌های شرکت ملی حفاری ایران و جهاددانشگاهی

۲۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۴ کد : ۴۱۴۰۴ اخبار عمومی سازمان پژوهش و فناوری
در دیدار رییس جهاددانشگاهی و مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران بر گسترش همکاری‌های این دو مجموعه تاکید شد.
گسترش همکاری‌های شرکت ملی حفاری ایران و جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خوزستان، حمیدرضا طیبی امروز (20 بهمن ماه) در سفر به خوزستان و دیدار با مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ضمن تقدیر از میزبانی و همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و جهاددانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی کشور و کلیه واحدهای آن در این شرایط حساس، تلاش می‌کنند با تمام توان به کمک صنعت از جمله صنعت راهبردی حفاری کشور بیاید.

وی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در تامین نیازهای فناورانه کشور گفت: ما همیشه قدردان حمایت‌های شرکت ملی حفاری ایران هستیم که در این زمینه پیشگام بوده است.

طیبی عنوان کرد: جهاددانشگاهی آمادگی دارد روی بخش‌های فناوری سرمایه‌گذاری کند اما این مساله به شرطی است که تضمین خرید داشته باشیم تا بتوانیم به فعالیت خود ادامه دهیم.

وی افزود: هدف جهاد دانشگاهی این است که بتواند برای کشور مثمرثمر باشد تا بتوانیم تولید و اشتغال داشته باشیم و برای جوانان کشور امید ایجاد کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: خوزستان خاستگاه صنعت نفت ایران است و هرچه بتوانیم در این استان به ساخت داخل بیشتر توجه کنیم، قطعا زمینه ایجاد اشتغال در خوزستان بیشتر می‌شود.

همچنین حمیدرضا گلپایگانی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران از همکاری جهاددانشگاهی در زمینه پروژه‌های پژوهشی و تولید قطعات، تقدیر و ابراز امیدواری کرد که در ارتباط با بازسازی و نوسازی ناوگان حفاری شرکت نیز پرتوان و موفق عمل شود.

وی همچنین بر حمایت همه جانبه این شرکت از تولید داخل و بومی سازی قطعات، تجهیزات کاربردی در صنعت نفت و حفاری تاکید کرد و افزود: بحث نوسازی ناوگان حفاری یکی از اولویت‌های این شرکت است و به صورت همزمان بحث بازسازی ناوگان نیز مورد توجه خواهد بود.

گلپایگانی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا با حمایت از ساخت داخل جلوی واردات محصولات گرفته شود، گفت: جهاد دانشگاهی رابط دانش بنیان با شرکت‌های داخلی است و می‌تواند در این زمینه به شرکت ملی حفاری ایران کمک کند.

در این نشست درباره موضوعات مطروحه با جهاد دانشگاهی از جمله وضعیت قراردادها و دستگاه‌های حفاری تحویل شده و در دست تحویل، ساخت موتورهای درون چاهی در سایزهای مختلف، تولید انواع فیلتر و همچنین تجهیزات فناورانه، تبادل نظر شد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی خوزستان شرکت ملی حفاری ایران


( ۱ )

نظر شما :