ایجاد ۲ رشته جدید در موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان

۳۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۳ کد : ۱۰۸۴۱ اخبار برگزیده آموزشی
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان با اشاره به پذیرش بدون آزمون دانشجو در این موسسه، گفت: امسال دو رشته مشاوره و آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی نیز به رشته‌های موجود در موسسه افزوده شده است.
ایجاد ۲ رشته جدید در موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خوزستان، نوید سیاه‌پلو در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان از سال 74 فعالیت خود را در استان آغاز کرده است. این موسسه بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی در استان است. همچنین در حال حاضر سه دانشکده شامل دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده تحصیلات تکمیلی در موسسه فعال هستند.

وی افزود: پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، تنها در رشته‌های کارشناسی پیوسته انجام می‌شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان گفت: ما در رشته‌هایی مانند مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی معماری، مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو داریم. همچنین رشته مشاوره رشته جدیدی است که امسال به رشته‌های ما اضافه شده است.

سیاه‌پلو ادامه داد: تعداد دانشگاه‌هایی که در استان رشته مشاوره را ارائه می‌کنند خیلی محدود است. دو رشته آموزش زبان انگلیسی و مشاوره، هم آینده شغلی خیلی خوبی دارند و هم موسسه از اساتید خیلی خوبی در این رشته‌ها استفاده کرده است. در دو رشته حسابداری و روانشناسی نیز پذیرش دانشجو در موسسه بر اساس کنکور سراسری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: متقاضیان ثبت‌نام در رشته‌هایی که پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دارند می‌توانند تا 6 شهریور به پایگاه سنجش و بخش پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی مراجعه کنند. پس از وارد شدن به این بخش تعدادی انتخاب در اختیار متقاضیان ثبت‌نام قرار می‌گیرد. در نهایت نیز داوطلبان بر اساس علاقه و اولویت انتخاب شده، به دانشگاه‌هایی که پذیرش دانشجو دارند معرفی می‌شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان خاطرنشان کرد: در وب سایت موسسه به نشانی http://mjdkh.ac.ir یک لینک درخصوص پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون قرار داده شده است و در این لینک تمام توضیحات مرتبط با روند پذیرش سوابق تحصیلی آمده است. متقاضیان ادامه تحصیل در موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنند.

سیاه‌پلو گفت: ما در تقسیم بندی وزارت علوم، یک موسسه سطح یک هستیم. همچنین بهره‌مندی از صندوق قرض الحسنه جهاد دانشگاهی، انواع دوره‌های آموزشی، پژوهشی واساتید مجرب از امکاناتی هستند که در موسسه ما فراهم شده است. بخش عمده اساتید ما فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خیلی خوب کشور هستند.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار، سه هزار و 600 دانشجو در موسسه ما مشغول تحصیل هستند. موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان در مقطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و پیوسته و کارشناسی ارشد نیز پذیرش دانشجو دارد.


( ۳ )

نظر شما :