دیدار رییس جهاد دانشگاهی و مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران؛

موسوی: در زمینه تولید داخل نیازمند تعامل و هم افزایی هستیم

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۰ کد : ۱۶۲۲۱ اخبار برگزیده اخبار عمومی سازمان پژوهش و فناوری
رییس جهاد دانشگاهی و مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با یکدیگر دیدار و در خصوص راه کارهای توسعه تعامل دو مجموعه با هدف حمایت از تولید داخل، گفت و گو کردند.
موسوی: در زمینه تولید داخل نیازمند تعامل و هم افزایی هستیم

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران که امروز (دوشنبه, 28 بهمن) در اهواز انجام شد، با تاکید بر اهمیت حمایت از تولید داخل در صنعت نفت، گفت: حمایت های شرکت ملی حفاری ایران در موفقیت جهاد دانشگاهی در زمینه ساخت دکل حفاری بسیار موثر بوده و در این زمینه قدردان شرکت ملی حفاری هستیم.

وی با اشاره به آثار تحریم ها بر صنعت افزود: با وجود تحریم ها، پژوهشگران جهاد دانشگاهی با تلاش مداوم، بسیاری از اقلام اساسی مورد نیاز صنعت نفت و حفاری، از جمله دکل حفاری را طراحی و ساخته اند.

وی با اشاره به سفر وزیر نفت به خوزستان و بازدید از خط تولید مته های حفاری و رونمایی از دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی، بر ضرورت تداوم حمایت های صنعت از تولید داخل با هدف توسعه فعالیت های جهاد دانشگاهی تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، سیدعبدالله موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نیز در این دیدار تاکید کرد: خرسندیم که دکل ساخت جهاد دانشگاهی آماده رونمایی است و اکنون اولویت با دکل بعدی است. باید با تعامل و هم افزایی از تولید داخل حمایت کنیم و به سمتی برویم که کل ساختار دکل حفاری در داخل و توسط جهاد دانشگاهی طراحی و ساخته شود و ما نیز در این زمینه حمایت می کنیم.

وی افزود: در مجموعه شرکت نفت و حفاری نیز تحول ساختاری ایجاد شده و از تولید داخلی حمایت می شود و در حال حاضر 123 هزار قلم کالای اساسی مورد نیاز صنعت حفاری از داخل تامین می شود.

موسوی گفت: دکل حفاری نیز از جمله اقلام اولیه و اساسی صنعت حفاری است و لازم است با دقت و با رعایت همه موارد فنی و HSE طراحی و ساخته شود. همه کشورهای پیشرفته و صنعتی دنیا نیز از روز نخست صاحب دانش نبوده اند، بلکه حمایت شده و از تولیدات خود استفاده کرده اند. در کشور نیز لازم است از تولید داخل حمایت شود، اگرچه مشکلاتی هم وجود داشته باشد.

text to speech icon

نظر شما :