دوره آموزشی ساخت و نصب در و پنجره با پروفیل UPVC و شیشه دوجداره

۳۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۹ کد : ۲۰۵۰۱ اخبار برگزیده آموزشی تجاری سازی و اشتغال
دوره آموزشی ساخت و نصب در و پنجره با پروفیل UPVC و شیشه دوجداره

نقش اصلی مرکز آموزش کوتاه مدت شعبه ۲ سازمان جهاد دانشگاهی اهواز، آموزش  و پژوهش تولید استانداردهای آموزشی و ارزشیابی مهارت نیروی کار است که فرایند آموزش به صورت کوتاه مدت و با اساتید مجرب ،محیط کارگاه ی ، آموزشی و  زمانبندی و تخفیف شهریه ( شامل اعضای جهاددانشگاهی، ادارات و موسسات مختلف دولتی و خصوصی ، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه ها و موسسه آموزش عالی، دانشجویان و دانش آموزان ممتاز و سایر (جانبازان ،ازادگان و رزمندگا)) می باشد.
بدین وسیله نسبت به تامین و تربیت نیروی ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز بخش های صنعت ، خدمات ، هنر ،زبان و ارتقا ی فرهنگ مهارت های فنی جامعه اقدام می نماید.
همچنین به مهارت آموختگان در صورتیکه در ارزشیابی احراز صلاحیت شغلی و حرفه ای موفقیت کسب کنند و در آزمون کتبی و عملی ، قبول شوند  گواهینامه مربوطه از طرف سازمان جهاد دانشگاهی اعطا می شود.
حرفه آموزشی که به معرفی آن خواهیم پرداخت ساخت و نصب در و پنجره با پروفیل UPVC است.

ساخت در و پنجره با شیشه دوجداره upvc و اهمیت آن در جامعه:
   از آنجائیکه صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از چالش‌های مهم جهان امروز است و سهم بخش ساختمان در مصرف انرژی کشورها قابل توجه است، به همین دلیل در چند دهه اخیر در اکثر کشورهای صنعتی، اقدامات اساسی در زمینه اصلاح الگوی مصرف، با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله تدوین مقررات و ضوابط، صورت گرفته است. استفاده از فرآورده‌های نوینی نظیر شیشه‌های دوجداره با پوشش‌های خاص، پنجره‌های upvc و آلومینیوم گرماشکن و ... جهت بهبود عملکرد حرارتی پوسته خارجی ساختمان ، مورد نظر قرار گرفته است .
 ساخت درب و پنجره دوجداره upvc به واسطه کابرد زیاد مورد توجه قرار گرفته و روی آوردن سازندگان ساختمان به این مهارت گویای اهمیت درب و پنجره دوجداره upvc در صنعت ساختمان می باشد.  
شرح شغل:
 سازنده درب و پنجره دوجداره upvc از مشاغل صنعت ساختمان می باشد که فرد با بکارگیری انواع ملزومات آموزشی تولید و مواد اصلی مصرفی و کمکی ، ضمن رعایت موارد حفاظتی و ایمنی در فرایند تولید در و پنجره دوجداره  upvc و آزمایشات استاندارد کنترل کیفیت ، بعد از طی دوره آموزشی با راه اندازی کارگاه کوچک و بازاریابی محصول اقدام به تولید محصول می نماید و یا ممکن است در کارگاه تولیدی مربوطه مشغول به کار گردد.

عنوان دوره: ساخت و نصب در و پنجره با پروفیل upvc و شیشه دوجداره.

 آشنائی با رشته _ دوره آموزشی:
سازنده و نصب در و پنجره upvc و شیشه دوجداره ، جهت استفاده در امکان مسکونی ، تجاری و صنعتی ، اقدام به تولید در و پنجره upvc می نماید.

مدت دوره آموزش : 200 ساعت ( زمان آموزش نظری : ساعت ـ زمان آموزش عملی :   ساعت)
شروع کلاس ها از  شنبه ۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ و طول دوره آموزشی بین مرداد تا مهر ماه خواهد بود.

ویژگی کارآموز:
حداقل توانایی جسمی و ذهنی
حداقل مدرک تحصیلی: دیپلم

جنسیت:  هم زنان و هم مردان می توانند در این دوره شرکت نمایند.
شرایط سنی: حداقل سن برای شرکت در دوره های آموزشی ۱۸ سال تمام می باشد.
پیش نیاز مهارتی: این دوره پیش نیاز لازم ندارد.

مسیر اشتغال ، ارتقاء و تکمیل مهارت :
کارآموزان پس از طی دوره آموزشی در صورت فراهم بودن فرصت شغلی مرتبط این حرفه ، می توانند جهت ارتقای دانش و مهارت های تخصصی خود و کسب درآمد، در کارگاههای ساخت در و پنجره دوجداره upvc که بصورت آزاد مشغول فعالیت هستند به عنوان کارگر ماهر مشغول به کار شوند.

 مهم ترین استانداردها و مشاغل مرتبط با دوره:
مهم ترین استاندارد آموزش مهارت مرتبط با این دوره، ساخت شیشه دوجداره upvc می باشد.

وضعیت کنونی ،آینده شغلی و مزایای اشتغال در این حرفه:
با توجه به اینکه گرفتن پایان کار ساختمان ، مستلزم دارا بودن در و پنجره دوجداره می باشد، به همین دلیل مهارت آموختگان این رشته می توانند با ایجاد کارگاه و یا بعنوان نصاب در و پنجره دوجداره upvc و یا به عنوان کارگر ماهر و یا بازاریاب در این رشته فعالیت نمایند و بعلت وجود ساخت و ساز در کشور، این دانش آموختگان می توانند کسب درآمد نمایند.

تجهیزات و ملزومات راه اندازی یک کارگاه سازنده در و پنجره دوجداره upvc :
از مهم ترین تجهیزات و مواد مصرفی لازم که در یک کارگاه ساخت در و پنجره دوجداره upvc می بایست وجود داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره نمود:
دستگاه های برش ، فرز سه کاره ، جوش ، پلیسه گیر ، مولیون زن و زهوار بر و همچنین میز کار ، دریل ، پیچ سفت کن و ملزومات کمکی دیگر.

میزان درآمدشاغل:
می دانید که حداقل حقوق در قانون کار به صورت سالیانه تعیین می گردد ولی شاغلین دراین رشته باتوجه به مهارت های تخصصی خود، ذوق و هنر و سلیقه و آشنایی با روشهای مختلف کار و میزان تجهیزات موجود در کارگاه، می توانند به میزان قابل توجهی بیشتر از حداقل حقوق قانون کار ، درآمد داشته باشند.

مزایای گواهینامه سازمان جهاددانشگاهی کشور:
-گواهینامه مهارت مشترک سازمان جهاد دانشگاهی و
سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارای کد استاندارد بین المللی مشاغل (2008-ISCO) می باشد که دارندگان آن با احراز صلاحیت شغلی می توانند از مزایای قانونی مختلفی بهره مند گردند.
- گواهی نامه های مهارت ، قابلیت ارائه به سازمان تامین اجتماعی با هدف استفاده از بیمه های مربوط به صنایع ساختمان را دارد.
به شما کارجوی محترم پیشنهاد می شود جهت آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی سازمان جهادانشگاهی اهواز و جهت ثبت نام در این دوره با شماره تماس
۰۶۱-۳۳۳۳۷۷۷۸-۹ تماس حاصل فرماید.
آدرس کارگاه دوره Upvc : امانیه خیابان خرم مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت شماره ۲ جهاد دانشگاهی خوزستان.

کلید واژه ها: دوره اموزشی، ساخت ونصب UPVC در و پنجره با شیشه دو جداره پروفیل


( ۱۲۵ )

نظر شما :