مادرشهید مصدق طاهری به فرزند شهیدش پیوست

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۵ کد : ۸۵۹۷ اخبار عمومی سازمان
حاجیه خانم کوکب طیبی، مادر سردار شهید مصدق طاهری، از موسسان جهاد دانشگاهی خوزستان و فرمانده سپاه خرمشهر در دوران دفاع مقدس به فرزند شهیدش پیوست.
مادرشهید مصدق طاهری به فرزند شهیدش پیوست

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، دکتر غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با صدور پیامی درگذشت این مادر بزرگوار را تسلیت گفت. در پیام استاندار خوزستان آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم 

«انا لله و انا الیه راجعون..

*خانواده محترم شهید سردارمصدق طاهری*

سلامٌ علیکم
 مادران بزرگوار، شهدای  گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تاسی از حضرت زینب (س) عزیزترین و با ارزش ترین دارایی خود را برای حفظ اسلام و تمامیت ارضی ایران عزیز فدا کردند و در تمام سال های بعد از شهادت با صبر و شکیبایی همیشه حامی انقلاب اسلامی هستند.

درگذشت  «حاجیه خانم کوکب طیبی» مادر مکرمه «سردار مصدق طاهری فرمانده دلاور سپاه خرمشهر دردوران دفاع مقدس» را به خانواده محترم و مردم شریف خوزستان تسلیت عرض می‌نمایم.

 از درگاه خداوند متعال علو درجات و آمرزش برای آن مرحومه مغفوره و صبر و سلامتی برای بازماندگان خواهانم."

سیدعلیرضا علوی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان نیز در پیامی، درگذشت این مادر بزرگوار و صبور را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است:
"انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت اسوه صبر و ایثار، ایمان و مقاومت مرحومه کوکب طیبی، مادر شهید سرافراز مصدق طاهری، از دلاوران دوران دفاع مقدس و از موسسان جهاد دانشگاهی خوزستان، موجب تاثر و تألم شد.

مادران شهدا اسوه صبر و بردباری هستند که عزیزترین هستی خود را در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند و مرحومه طیبی نیز در سال های پس از شهادت فرزندش، چون کوه استوار ماند و راه فرزند شهیدش را ادامه داد.

اینجانب به نمایندگی از همکاران سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، مصیبت وارده را به خانواده محترم طاهری تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند سبحان برای ایشان، رحمت و همجواری با فرزند شهیدش را مسئلت دارم."

شهید مصدق طاهری در سال ۱۳۳۳ در نفت سفید به دنیا آمد. مراحل رشد و تربیت را نزد پدرش که حافظ قرآن بود طی کرد. همزمان با شروع نهضت اسلامی فعالیت خود را بیشتر کرد. همگام با سایر همرزمان در قالب گروه‌های سیاسی ـ نظامی به مبارزه جدی علیه رژیم شاهنشاهی پرداخت. با پیروز شدن انقلاب اسلامی در روزهای نخست انقلاب سرپرستی، پاسداری و محافظت از استانداری خوزستان را برعهده گرفت و در سال ۵۸ مجددا به دانشگاه بازگشت.

شهید بعد از شهادت محمد جهان آرا و شهید عبدالرضا موسوی به فرماندهی سپاه خرمشهر انتخاب و مدتی را در این سنگر به انجام وظیفه پرداخت و در بیشتر عملیات‌ها از جمله عملیات طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، والفجر مقدماتی، خیبر، بدر و والفجر ۸ شرکت داشت و در عملیات بدر شیمیایی شد.

شهید مصدق طاهری، از موسسان جهاد دانشگاهی خوزستان در سال 1359 بود.


نظر شما :